Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpelės - PutpeliuUkis/LT

Putpeliu ukis

+37068646300

www.putpeliuukis.lt
Go to content

Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpelės

Apie putpelės > Putpelių veislės
 
MANDŽIŪRIJOS AUKSASPALVIŲ veislės putpelės
 
Žinoma, kad kryžminant aprašomos veislės patinus su juodųjų angliškų putpelių patelėmis ir kitomis mėsinėmis veislėmis atsiranda palikuonių gyvosios masės heterozės poveikis (kas reiškia “staigus padidėjimas”). Tai reiškia, kad Mandžiūrijos auksaspalvių veislės patinus verta panaudoti mėsinės putpelių veislės kūrimui.
 
Pagal produktyvumo požymius Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpelės priskiriamos mėsinių grupei. Tai nulemia tokie rodikliai:
 
 
Pirma, Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpelių dėslumas sudaro  220 vienetų per metus. Tai per mažai tam, kad būtų galima jas priskirti dėsliųjų grupei. Juk jos atstovai – japoniškosios, juodosios angliškos, baltosios angliškos ir smokinginės  putpelės padeda vidutiniškai  280-300 kiaušinių per metus. Nors verta pažymėti, kad Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpelių kiaušinio svoris didesnis, nei kitų putpelių  (16 g), o pačių populiariausių dėsliųjų grupės  putpelių – 10-11 g.
 
 
O antra, Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpelių patelės gyvoji masė siekia 300 gramų. Tai labai daug, atsižvelgiant į tai, kad japoniškoji putpelė sveria iki 150 g – du kartus mažiau. Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpelės priauga iki 200 g gyvosios masės.
 
Ir pagaliau, trečia, Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpelės skerdienos išvaizda po paskerdimo yra patrauklios išvaizdos, palyginama tik su angliškos baltosios putpelės skerdienos išvaizda.
 
 
Egzistuoja du  Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpelių auginimo būdai. Jeigu kiaušiniai reikalingi maistui, (o šios veislės kiaušiniai labai stambūs), tuomet pateles reikia laikyti atskirai nuo patinėlių. Norint gauti inkubacinių kiaušinių - jauniems putpelių paukščiams sulaukus lytinės brandos juos reikia išskirstyti į šeimas ir laikyti atskiruose narvuose.
 
Pas patinus visada aiškiai išsiskiria kaukė ant galvos. Kaukė gali būti šviesios ochros spalvos, kontrastinga tamsiai ruda arba rusva. Dažnai (bet ne visada) patinai turi mažiau tamsių  dėmių ant korpuso.
 
Sulaukus Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpelių patinų lytinės brandos (6-7 savaičių), patinus galima atskirti paspaudus kloakinę liauką (kurią turi tik patinai) atrodančią kaip virš kloakos esantis nedidelis sustorėjimas. Tuo metu išsiskiria putotas sekretas, kurio paskirtis kol kas neaiški, bet susijusi su  sėklidžių vystymusi ir liudijanti apie greitą išsivystymą. Greit išsivystysiančių patinų atranka giminės pratęsimui ir greičiau išsivystysiančių palikuonių gavimui.
Lithuania Parapijonishkes Piliakalnio str.1 LT 13241
Back to content