Marmurinės (hibridas) putpelės - PutpeliuUkis/LT

Putpeliu ukis

+37068646300

www.putpeliuukis.lt
Go to content

Marmurinės (hibridas) putpelės

Apie putpelės > Putpelių veislės
 
MARMURINIŲ ARBA PELENŲ veislės putpelės
 
Marmurinės veislės putpelės - tai dėsliojo tipo putpelės. Savo pavadinimą jos gavo už šviesiai dūminį atspalvį, be piešinio. Marmurinės putpelės  – tai mutavusi japoniškųjų putpelių rūšis, išvesta Visos Rusijos paukščių perdirbimo pramonės mokslinių tyrimo instituto laboratorijose.  Rentgeno spinduliais apšvitinus japoniškųjų putpelių patinėlių sėklides, buvo išvesti palikuonys, turintys kitokią spalvą, kuri užtikrina geresnę prekinę skerdienos išvaizdą. Patinų ir patelių spalvos nesiskiria. Jų lytį specialistai gali nustatyti tik 55-60 gyvenimo dieną pagal pirminius lytinius požymius.
 
Savo išmatavimais marmurinės putpelės mažai skiriasi nuo japoniškųjų putpelių. Patelių kūno masė 180-200 g, o patinų – 150-170 g. Kūno ilgis svyruoja 13-18 cm ribose. Dėslumo rodikliai taip pat analogiški japoniškųjų putpelių veislių rodikliams, bet kiaušiniai stambūs, jų svoris  15-18 g. Per metus marmurinės putpelės padeda iki 300-320 kiaušinių, sunaudojant kilogramui kiaušinių po 5-6 kg pašaro, kas labai naudinga ir visiškai atsiperka.
 
 
Marmurinės putpelės dėl patrauklios savo spalvos ne tik sėkmingai parduodamos, bet ir naudojamos kaip dekoratyviniai paukščiai. Marmurinės putpelės nereiklios ir patogios  kaip naminiai gyvūnai, lengvai pripranta prie žmonių, ir yra nebaikščios. Priešingai, nei laukinės putpelės, jos neskleidžia laukinių garsų, o pakankamai maloniai čirškia.
 
Skirtingai nuo faraonų veislės, marmurinės putpelės neperdaug ėdrios ir kaprizingos, tenkinasi standartiniu racionu ir baltymais ir mineralais prisotintais kombinuotaisiais  pašarais, žalumynais ir kiaušinių lukštais.
 
 
Namų sąlygomis putpelės su malonumu pasilepina grūdais, vaisių ir daržovių gabalėliais. Dauginasi marmurinės putpelės noriai, tačiau  tokiu dideliu gyvybingumu kaip estiškosios nepasižymi – greičiausiai pasireiškia rentgeno apšvitos pasekmės. Tačiau, jos lieka populiariausia dėsliąja veisle, kuri neblogai parduodama ir turi daug vertingų ir naudingų - skonio ir gydomųjų - savybių.
Lithuania Parapijonishkes Piliakalnio str.1 LT 13241
Back to content